українська російська англійська
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував міським головам Київської області переваги програми з енергоефективності
06.08.2015 | 10:04
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

5 серпня 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у регіональному семінарі «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою – основа енергетичної незалежності», де презентував міським головам Київської області державну програму з енергоефективності, її переваги та особливості реалізації.

«Сьогодні ми закликаємо усі регіони країни долучитися до ініціатив Уряду у сфері енергозбереження та розробити регіональні і місцеві програми з енергоефективності. Адже залучення місцевих та регіональних бюджетів до співфінансування заходів з енергоефективності в кілька разів збільшує кількість учасників програми, - наголосив Сергій Савчук та пояснив: - Поглянемо на статистику. За період дії нашої програми, станом на 3 серпня, у Львівській області видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективні матеріали на суму близько 40 млн. грн. Це в 4 рази більше за середній показник  обсягу виданих кредитів у регіонах. Причина полягає у тому, що у Львівській області, окрім державної, діє регіональна програма, відповідно до якої з обласного бюджету здійснюється відшкодування 15%/20% річних за кредитами на утеплення. Так, позичальники мають змогу отримати подвійну допомогу. Більш сприятливих умов для впровадження енергоефективних заходів ще не було».

Тому Агентство активно працює з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування в цьому напрямку. На сьогодні підписано вже 21 Меморандум про намір місцевої влади відшкодовувати частину відсоткової ставки за кредитами на утеплення житла для населення. 4 серпня такий Меморандум підписано з Київською міською державною адміністрацією.

«Сьогодні ми бачимо, що мери міст зацікавлені у таких програмах. Вони усвідомлюють, що підвищення енергоефективності  - це наша спільна відповідальність. Тому, маючи такий дієвий продукт, як програма з енергоефективності, потрібно об'єднати зусилля і разом працювати в цьому напрямку», - зазначив Сергій Савчук.

Голова Агентства також підкреслив позитивну динаміку попиту на програму. «Темпи реалізації програми вражають. Зокрема, у травні видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективні матеріали на суму 20 млн. грн., у червні – вже на 60 млн. грн., у липні – на 120 млн. грн., - зазначив Сергій Савчук. – Заслуговує уваги той факт, що це не зовнішні запозичення, а наші внутрішні кошти, які залишаються на внутрішньому ринку країни, стимулюючи додаткову зайнятість».

Також у Держенергоефективності розроблено портрет позичальника. «Середній дохід позичальника від 3 до 3,5 тисячі грн., а місячний платіж за кредитом складає 500 грн. Тому ми впевнено можемо стверджувати, що наша програма загальнонаціональна і до участі у ній залучаються широкі верстви населення, у тому числі малозабезпечені мешканці», - підкреслив Сергій Савчук.

Наприкінці виступу Сергій Савчук закликав міських голів Київщини підтримати ініціативи Уряду у сфері енергоефективності та долучитися до співфінансування заходів з енергоефективності.

 

версія для друку