українська російська англійська
Тенденція щодо збільшення боргів за спожиті енергоносії неприпустима - Валерій Вощевський
06.08.2015 | 17:14
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський закликав керівників усіх рівнів в областях взяти під особливий контроль стан із розрахунків за спожиті енергоносії. Про це Віце-прем’єр-міністр України заявив на нараді з керівниками ОДА, що відбулася у Хмельницькому в четвер, 6 серпня.

«Енергетика – зона особливої уваги. Ми, в Уряді, у щоденному режимі аналізуємо ситуацію у цій галузі. Дуже прошу керівників всіх рівнів, в першу чергу, взяти під контроль стан розрахунків за енергоносії. Пройти цю надзвичайно складну зиму – наше з вами спільне завдання. Маю надію, що ми з ним впораємося, ми це завдання виконаємо», – наголосив Валерій Вощевський, звертаючись до голів ОДА.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, шість областей: Вінницька, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська та Рівненська мають по поточних розрахунках за електроенергію стовідсотковий рівень. У цілому по країні цей показник становить 92,4 %.

При цьому, як зазначив Валерій Вощевський, у вказаних областях дещо гірша ситуація щодо розрахунків за газ.

Так, Житомирська область заборгувала за спожитий газ понад 270 млн. грн., Вінницька – 182 млн. грн., Рівненська – 116 млн. грн., Тернопільська – 64 млн. грн., Хмельницька – 103 млн. грн., Чернівецька – 58 млн. грн.

Як підкреслив Віце-прем’єр-міністр України, тенденція щодо збільшення боргів за спожиті енергоносії неприпустима. «Я думаю, що в цій ситуації ми таку розкіш собі дозволити не можемо», – сказав він.

Валерій Вощевський зауважив, що за попередні роки борг України за газ становить 38 млрд. грн. Разом із цим, на сьогодні Україні необхідно 1,5 млрд. дол. США для закачування 7 млрд. кубів газу в підземні сховища.

«Потрібно не тільки забезпечити поточні платежі, а і спробувати починати рухатися по розрахунках за попередній період. Приблизно ж такі цифри по боргах в електроенергетиці. Якщо 2014 рік ми закінчили на рівні 22,1 млрд. грн. боргу, то на сьогоднішній день це 27,7 млрд. грн. В основному, це борги Луганської і Донецької області, але є деякі області, де відбувається збільшення».

Як зазначив під час наради Віце-прем’єр-міністр України, щоб забезпечити роботу українських ТЕС потрібно вивозити із Донбасу близько 1 млн. тонн вугілля щомісяця, на сьогодні це вдається робити на рівні 600 тис. тонн. у місяць.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб брати вугілля із Донбасу, але не тільки. Вже вивантажили в порту Южний перші 80 тис. тонн імпортного південноафриканського вугілля», - сказав урядовець.

Нагадаємо, за дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка буде створено міжвідомчу робочу групу з питань підготовки до осінньо-зимового сезону. Її очолить Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський.

 

версія для друку