українська російська англійська
«Радіаційної небезпеки від пожежі у зоні відчуження немає», - Світлана Коломієць
10.08.2015 | 14:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Наразі фахівцям ДСНС і зони відчуження вдалося суттєво зменшити площу горіння - орієнтовно до 70 га. Зараз роботи ведуться в районі сіл Ковшилівка і Поліського, вже задіяно 117 чоловік особового складу ДСНС та Чорнобильської пущі, 22 одиниці техніки, у тому числі - 2 літаки і вертоліт. Про це повідомила заступник Міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць.

«На цей раз спалах стався в одній з найбільш «чистих» частин зони, радіаційної небезпеки немає. Ситуація контрольована, продовжується гасіння окремих осередків у межах контрольованого периметру пожежі», - зазначила вона.

Заступник Міністра наголосила, що нічого катастрофічного, що могло б негативно впливати на навколишнє населення, не відбулося. Могильники закриті верхнім шаром землі, і великого викиду радіації не може бути.

«Саркофаг знаходиться досить далеко, і там передбачена спеціальна охоронна зона і охоронний периметр, який спроектований з урахуванням сучасних технічних вимог. Крім того, підприємство "Чорнобильська пуща" займається системною організацією протипожежних заходів. Це протипожежні розриви, обкопування масивів таким чином, щоб пожежі не розповсюджувались до саркофагу», - пояснила Світлана Коломієць.

За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження, найбільші масштабні пожежі в зоні відчуження були влітку 1991 року та у квітні 2015 року. За літній період 2012 – 2014 років загоряння відбувалися більше 10 разів на сезон, але вчасно було локалізовано вогнища, тому площі вигорання були мінімальні.

Нагадаємо, пожежа виникла 8 серпня 2015 року поблизу с. Ковшилівка на площі 32 га. Було зафіксовано три осередки поширення вогню.

 

версія для друку