українська російська англійська
Мінагрополітики: Аудит в ДП "Спецагролізинг" виявив порушень майже на 180 млн. грн. за 2013-2014 роки
10.08.2015 | 15:13
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Плановий аудит відповідності діяльності ДП «Спецагролізинг» за період 2013-2014 років встановив чисельні порушення на загальну суму 179,6 млн. грн.

Зокрема, за два роки підприємству завдано 131,7 млн. грн. збитків, а також допущено порушень, що не призвели до втрат фінансових ресурсів, на загальну суму 47,9 млн. грн. Найбільші збитки підприємству нанесені через техніку. Зокрема, керівництво ДП своєчасно не вилучило із користування техніку, у тому числі зношену, не забезпечило проведення поточного капітального ремонту. В результаті ринкова вартість комбайнів зменшилася майже втроє, загальні збитки — 115,3 млн. грн. Ще 88 комбайнів (вартість 85,5 млн. грн.) залишилися на окупованих територіях: 87 в АРК, один — у Луганській області.

Наслідком неналежного виконання договорів фінансового лізингу підприємство не отримало платежі у сумі 45,3 млн. грн. Враховуючи зазначене, керівництво ДП «Спецагролізингу» не забезпечило повернення до Держбюджету України 66,8 млн. грн. позики. Ще понад 2 млн. грн. було сплачено за придбання обладнання, яке досі на підприємство не надійшло. «Ситуація в ДП «Спецагролізинг» типова для багатьох державних аграрних підприємств. Значення таких компаній для економіки обмежується корупцією, неефективним управлінням і мільйонними збитками. Результати аудиту вже в Міністерстві внутрішніх справ. Мінагрополітики готове максимально сприяти розслідуванню противоправних дій керівництва та притягненню винних до відповідальності», — сказав Міністр Олексій Павленко.

Нагадаємо, в I півріччі Міністерство аграрної політики та продовольства України провело 10 внутрішніх аудитів відповідності діяльності підпорядкованих ДП та ефективності використання державних коштів. Фінансові та інші порушення встановлені на кожному з об’єктів. Загалом, без урахування ДП «Укрспирт» (на якому встановлено більше 3 млрд. грн. порушень), виявлено понад 265,4 млн. грн. фінансових порушень.

версія для друку