українська російська англійська
Нам потрібно усунути прогалини в законодавчій базі, і Україна може швидко зробити ривок у сфері трансплантології, - Олександра Павленко
14.08.2015 | 18:47
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

11-13 серпня 2015 року делегація Міністерства охорони здоров'я України на чолі з Першим заступником Міністра Олександрою Павленко перебувала з робочим візитом у м. Мінськ (Республіка Білорусь). Метою візиту стало ознайомлення із законодавчою базою та досвідом роботи медичних установ Республіки Білорусь з питань трансплантації органів і тканин.

За підсумками візиту було прийнято спільне рішення з Міністерством охорони здоров'я Білорусі розробити і підписати угоду про співпрацю між двома відомствами.

«Важливу роль у розвитку трансплантації в Білорусі зіграла «презумпція згоди». Шлях був довгим, були розроблені підзаконні акти, що регулюють координацію, маршрутизацію, створений реєстр донорів та реципієнтів. Ми ознайомилися з цими підзаконними актами з метою можливого застосування у нашому законодавстві. І переконалися, що розроблений МОЗ України законопроект про трансплантацію – дуже актуальний та вимагає від нас швидкого доопрацювання, враховуючи досвід сусідніх країн. Ми бачимо, що необхідні невеликі доопрацювання, ми їх надамо найближчим часом до Верховної Ради», - повідомила Олександра Павленко.

Також Перший заступник Міністра охорони здоров'я додала, що удосконалення законодавства з трансплантології в Білорусі стало однією з причин розвитку медичного туризму.

«Сьогодні у сусідів лікуються пацієнти з усіх країн світу, і це залучає додаткові фінанси в економіку країни. Білоруси визнають, що починали практичного з чистого аркуша. Враховуючи наш потенціал, високу кваліфікацію наших хірургів, нам потрібно усунути прогалини в законодавчій базі про трансплантацію, і Україна зможе за короткий час зробити значний ривок у цій сфері, що, у тому числі, сприятиме розвитку медичного туризму», - зазначила О.Павленко.

 

версія для друку