українська російська англійська
Валерій Вощевський вимагає розібратися із забрудненням повітря на Борщагівці у Києві
17.08.2015 | 11:23
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів, Державній екологічній інспекції України і Київській міській державній адміністрації невідкладно здійснити оцінку ситуації із викидами забруднюючих речовин в повітря у Святошинському районі Києва та вжити необхідних заходів.

Таке рішення прийнято за результатами розгляду скарги мешканців житлового масиву Борщагівки, що у Святошинському районі столиці, на "хімічний сморід" у мікрорайоні. За їх словами, джерелом викидів є завод, розташований на вул. Сім'ї Сосніних.

«Цей випадок свідчить про загальну тенденцію збільшення забруднення повітря в столиці. Бачу як небажання підприємств переходити на нові екологічно безпечні стандарти виробництва, свідоме порушення екологічного законодавства, так і відсутність необхідного контролю з боку екологічної інспекції», – зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

Так, за інформацією санепідемслужби, у Києві фіксуються перевищення норм вмісту формальдегідів у 5 разів, двоокису азоту – до 6 разів, окису вуглецю – до 3 разів.

«У столиці та в кожному іншому місті України має функціонувати комплексне екоуправління станом повітря. Це означає: чіткий контроль за дотриманням підприємствами допустимих норм викидів в атмосферу, регулювання загазованості від автомобільного транспорту, відновлення зелених насаджень та неприпустимість знищення уже існуючих», – наголосив Валерій Вощевський.

Разом із цим, Віце-прем’єр-міністр України вважає, що потрібно запровадити ефективну систему екомоніторингу та оповіщення людей про погіршення стану довкілля.

«У свою чергу Екоінспекція повинна розробити механізм зупинки підприємств-забруднювачів. Громадяни і довкілля мають бути захищені», – сказав він.

Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив здійснити перевірку інформації щодо несанкціонованого могильника свиней у Золотоніському районі Черкаської області та вжити відповідних заходів реагування.

Як раніше повідомлялося, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський ініціював створення нового, єдиного контролюючого органу у сфері охорони довкілля та передачу йому всіх функцій контролю у цій галузі. Це сприятиме зменшенню кількості проведення перевірок та підвищенню їх ефективності.

 

 

версія для друку