українська російська англійська
Заява МЗС України щодо суттєвого загострення ситуації на Донбасі
17.08.2015 | 18:52
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

МЗС України висловлює обурення у зв’язку із суттєвим загостренням ситуації на Донбасі внаслідок цілеспрямованих провокативних дій підтримуваних Російською Федерацією незаконних збройних формувань.

Протягом останнього тижня значно зросла кількість обстрілів бойовиками з російської зброї позицій Збройних Сил України, а також житлових районів та об’єктів інфраструктури. За цей час зафіксовано понад 850 обстрілів. Зокрема, 14 серпня бойовики здійснили рекордну кількість обстрілів за останні півроку – 175. Використовується важке озброєння, яке мало бути відведеним відповідно до Мінських домовленостей. Неприховано і вже фактично щоденно застосовуються реактивні системи залпового вогню. Така ескалація призводить до щоденних втрат серед українських військовослужбовців, а також жертв серед мирного населення.

На цьому тлі відбувається подальша концентрація незаконних збройних формувань вздовж лінії розмежування, а їхні ватажки активізували войовничу риторику щодо намірів піти у наступ і захопити додаткові території.

Українська сторона закликає Російську Федерацію вжити невідкладних заходів, аби припинити ескалацію ситуації на Донбасі, і неухильно виконувати положення Мінських домовленостей від 5 та 19 вересня 2014 року, а також від 12 лютого 2015 року, зокрема у частині, що стосується припинення вогню та відведення важкого озброєння. Україна вживатиме додаткових зусиль задля привернення належної уваги світового співтовариства до небезпечного загострення обстановки на Донбасі та розгляду цього питання у відповідних міжнародних форматах.

 

версія для друку