українська російська англійська
Держсанепідслужба повідомляє про відновлення технічної допомоги Україні у галузі біологічного захисту
26.08.2015 | 17:37
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Державна санітарно-епідеміологічна служба України у межах положень імплементаційної Угоди між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки тісно співпрацює із підрядником технічної допомоги у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї.

«Держсанепідслужба України готова до співробітництва в галузі біобезпеки та до конструктивного діалогу з обговорення існуючих потреб та конкретних кроків майбутньої взаємодії, - зазначає керівник служби Святослав Протас. – Ми високо цінуємо допомогу Міністерства оборони США у досягненні рівня як українських, так і євроатлантичних стандартів біологічного захисту та біобезпеки та покращання можливостей закладів та установ системи державного санітарно-епідеміологічного нагляду».

У плані надання технічної допомоги передбачено забезпечення життєдіяльності побудованих та модернізованих лабораторій за рахунок допомоги, що надається донором. Проведення навчання зі спостереження за інфекційними хворобами для персоналу Держсанепідслужби та МОЗ України.

Представники проекту відвідали шість лабораторій і оцінили сучасний стан та діяльність лабораторій-реципієнтів для надання рекомендацій Агентством зменшення загрози Міністерства оборони  США та оцінки цих рекомендацій і розробки стратегії виконання програми зменшення біологічної загрози в Україні в майбутньому.

Нагадаємо, що у межах попереднього проекту міжнародної технічної допомоги було побудовано, модернізовано та здано в експлуатацію 8 лабораторій на базі обласних лабораторних центрів Держсанепідслужби у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Харківській, Херсонській та Тернопільській областях та Кримського республіканського лабораторного центру. Лабораторії – учасники проекту модернізовані до рівня BSL-2 та BSL-3.

Українські спеціалісти очікують від реалізації проекту покращення спроможності МОЗ України та Держсанепідслужби України щодо виявлення та реагування на спалахи інфекційних хвороб та досягнення євроатлантичних і українських стандартів біобезпеки та біозахисту в цих установах.

Підвищення рівня знань вітчизняних спеціалістів у лабораторній діагностиці патогенів інфекційних хвороб, управління системами біозахисту та біобезпеки позитивно вплине на розвиток галузі. Розширення досвіду України в області біологічних досліджень сприятиме зміцненню довготривалих стосунків із вченими-дослідниками із США та інших країн у сфері спостереження за інфекційними хворобами, лабораторної діагностики, клінічних досліджень, біобезпеки.

 

версія для друку