українська російська англійська
Підписано кредитну угоду зі Світовим банком про залучення 500 млн. дол. США для прискорення реформ в Україні
27.08.2015 | 18:28
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ

У Представництві Світового банку в Україні підписано кредитну угоду на фінансування нової позики в розмірі 500 млн. дол. США для прискорення реформ в Україні. Цю операцію було схвалено Радою виконавчих директорів Світового банку у вівторок, 25 серпня цього року.

Під угодою свої підписи поставили Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан і Міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавичус.

“Вже на початку вересня 500 млн. дол. США від Світового Банку надійдуть у бюджет України. Для реалізації проекту цієї позики вже було прийнято 16 Законів України, 3 постанови Уряду та розпорядження Уряду щодо реформування газового сектору. Реформи, в рамках проекту позики, спрямовані на зростання української економіки, встановлення прозорості в системах управління, зменшення вартості ведення бізнесу в країні, а також реформування системи неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та покращення захисту малозабезпечених верств населення”, - повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Позики на підтримку політики розвитку — це пряма бюджетна підтримка, що надається безпосередньо Урядові України для сприяння реалізації його програми реформ. За словами Міністра, такий кредит Україна отримає на вигідних умовах за низькою відсотковою ставкою. Сукупний термін погашення становить 16 років, включаючи 7-річний пільговий період, протягом якого не буде виплачуватися тіло кредиту.

Згідно з документом, кошти надійдуть за системним проектом "Друга позика на політику розвитку" від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). Ця операція є частиною широкого пакету фінансової підтримки від Групи Світового банку, оголошеного в лютому цього року, що передбачає надання Україні коштів у розмірі до 2 млрд. доларів США впродовж 2015 року. Першу багатосекторну позику на підтримку політики розвитку в розмірі 750 млн. доларів США було надано в травні 2014 року. 

МБРР - основна кредитна установа Групи Світового банку, що кредитує проекти економічного розвитку на вигідних умовах та є найбільшим кредитором проектів розвитку в країнах, що розвиваються із середнім рівнем доходів на душу населення.

 

версія для друку