українська російська англійська
Наталія Яресько: Уряду вдалося стабілізувати економіку та отримати неемісійні джерела для прискорення зростання соцвиплат
31.08.2015 | 16:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Завдяки активним зусиллям Уряду вдалося стабілізувати економічну та фінансову ситуації в Україні та отримати неемісійні джерела для прискорення збільшення соціальних виплат», - наголосила Міністр фінансів України Наталія Яресько на брифінгу у Будинку Уряду, коментуючи заявлене Прем’єр-міністром рішення Уряду про внесення до  Парламенту законопроекту про збільшення соціальних стандартів уже з 1 вересня, а не з 1 грудня, як планувалося раніше.

За її словами, підвищення соціальних гарантій торкнеться близько 12 мільйонів українських громадян.

Міністр фінансів України наголосила, що за останніми даними, зафіксовано зменшення темпів інфляції, уповільнення темпів падіння економіки, збереження стабільного курсу валюти протягом півроку, підвищення резервів Національного банку та більш оптимістичні показники виконання державного та місцевих бюджетів, ніж планувалося. Крім того, вперше за останні кілька років Уряд повністю та вчасно фінансує всі заплановані державні видатки. Вона також наголосила на успішній співпраці з МВФ, що забезпечила нашу країну фінансовою підтримкою в обсязі 17,5 млрд. дол., з яких отримано вже 6,7 млрд. дол.

Наталія Яресько підкреслила, що Уряд дотримувався жорсткої фіскальної політики: «Уряд був дуже ощадним та економним у своїх видатках та вів активну боротьбу з махінаціями у податковій сфері». За її словами, внаслідок запровадження електронної системи адміністрування ПДВ у липні зменшено рівень махінацій та збільшено надходження до бюджету до 2 млрд. грн..

Крім того, як наголосила Міністр, важливим кроком стало досягнення домовленості з комерційними кредиторами щодо реструктуризації державного гарантованого боргу, що дасть можливість заощадити 8 млрд. дол. чи близько 80 млрд. грн. протягом наступних років.

«Таким чином, наприкінці серпня ми склали всі пазли, що ситуація в економіці стабілізувалася, а позитивні тенденції у виконанні бюджету не є випадковістю. Тому, проаналізувавши пріоритетні потреби у фінансуванні, ми прийняли рішення, що додатковий ресурс, який зміг отримати Уряд завдяки своїй консервативній політиці протягом цього року, ми спрямуємо на прискорення підвищення соціальних видатків. Але ми дуже обережно ставимося до відновлення економічної стабільності і не хотіли робити жодних кроків допоки не мали  впевненості, що ми дійсно маємо неемісійний ресурс для прискорення підвищення соціальних стандартів», - наголосила Наталія Яресько.

У свою чергу Міністр соціальної політики України Павло Розенко повідомив, що «в середньому всі соціальні стандарти в Україні зростуть приблизно на 13%».

За його словами, прожитковий мінімум у середньому на одну особу з 1 вересня 2015 року складатиме 1330 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб і мінімальна заробітна плата з 1 вересня складатиме 1 378 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, і мінімальний розмір пенсії складатиме 1074 грн.

Також Уряд прийняв рішення щодо підвищення ставки І тарифного розряду єдиної тарифної сітки: «Це дуже важливий показник для працівників культури, освіти, медицини, соціальної сфери, спорту та ін.».

За словами Міністра, Уряд міняє філософію підходів до оплати праці: більш кваліфіковані працівники бюджетної сфери будуть отримувати більшу зарплату.

«Підвищення соціальних стандартів є результатом роботи всієї влади: Президента, Прем’єр-міністра, Уряду, парламентської коаліції», - наголосив Павло Розенко.

 

 

 

версія для друку