українська російська англійська
Патрульну поліцію України нагородили за дотримання гендерної рівноваги
22.09.2015 | 17:24
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Близько третини співробітників нової поліції складають жінки. Це, на думку спеціалістів, стало справжнім проривом для українського суспільства. Відзнаку гендерної рівноваги правоохоронцям вручила президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко.

Відзнака була заснована співробітниками Інформаційно-консультативного жіночого центру та Міжнародного жіночого правозахисного центу «Ла Страда-Україна» шість років тому. Її вручають двічі на рік – у дні весняного та осіннього рівнодення. Відзнаку гендерної рівноваги вручають номінантам на знак дотримання рівних прав чоловіків і жінок.

Зараз близько 30% співробітників нової поліції складають жінки. За паритетне представництво жінок і чоловіків у патрульній службі ця правоохоронна структура була нагороджена відзнакою «За практичний внесок в реалізацію принципу рівних прав і можливостей чоловіків і жінок».

На думку чоловіків-поліцейських, робота жінок у патрульній поліції заслуговує на повагу. 

«Ось зараз я працюю з дівчиною і хочу сказати, що якоїсь різниці між статтю немає. Є ситуації, коли нас викликають жінки, і жінці з жінкою набагато легше працювати, розмовляти. Є доволі багато плюсів», – зазначив Нікіта Сакальський, інспектор патрульної служби.

За словами президента Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерини Левченко, експерти двох організацій, які відбирають номінантів на гендерну відзнаку, цього разу обрали патрульну службу. Фахівці посилаються на досвід інших країн, де жінки покращують роботу поліції і виконують її не гірше, ніж чоловіки.  

«Тож, ті позитивні оцінки, які сьогодні суспільство дає діяльності патрульної служби, вони є завдяки тому, що гендерна рівність, гендерний паритет – вони у вас є, і ми бажаємо, щоб вони зберігалися», – підкреслила Катерина Левченко.

версія для друку