українська російська англійська
Коментар МЗС України у зв’язку з незаконним судовим процесом над народним депутатом України Надією Савченко
23.09.2015 | 09:20
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з початком розгляду по суті кримінальної справи над Надією Савченко, яка у червні 2014 року була захоплена в полон в Луганській області України представниками підтримуваних Росією незаконних збройних формувань та викрадена з території України.

Порушуючи взяті на себе зобов’язання у рамках Ради Європи, російська сторона продовжує ігнорувати статус Надії Савченко як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, що користується відповідним імунітетом, наявність якого підтверджено відповідним висновком Комітету ПАРЄ з питань правил, процедури, імунітетів та інституційних справ.

Викликає обурення, що обвинувачення ігнорує всі надані захистом докази її непричетності до інкримінованих злочинів, намагається вивести із справи Надії Савченко її захисників та обмежує доступ ЗМІ до цього політичного процесу.

МЗС України вкотре наголошує на сфабрикованості обвинувачень, висунутих російською стороною Надії Савченко, та грубому порушенні Російською Федерацією норм міжнародного права. Закликаємо світове співтовариство посилити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення Надії Савченко та всіх громадян Україниполітичних в’язнів, які продовжують незаконно утримуватися на території РФ.

 

версія для друку