українська російська англійська
У МВФ відзначають прогрес Мінсоцполітики у залученні громадян до нової системи житлових субсидій
23.09.2015 | 12:04
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики України Віталія Мущиніна з експертом місії Міжнародного валютного фонду Бретом Райнером йшлося про динаміку надання населенню субсидій на енергоносії і перспективи запровадження оновленої програми субсидіювання громадян за спрощеною процедурою.

Фахівець МВФ відзначив значний прогрес Міністерства соціальної політики у виконанні планових завдань із залучення населення до програми субсидій.

У свою чергу, Віталій Мущинін нагадав, що важливим соціальним завданням програми є захист громадян напередодні опалювального сезону. Це допоможе знизити градус напруги у суспільстві в умовах підвищення тарифів на комунальні послуги і енергоносії.

Заступник Міністра акцентував на зростанні кількості нових звернень по субсидії: минулого тижня таких звернень було 140 тисяч, що суттєво перевищує показники попередніх тижнів.

„Заяви на оформлення субсидії подали 3 мільйони 173 тисячі домогосподарств із загального числа в 15 мільйонів сімей, що, за даними Держстату, мешкають в Україні, - надав актуальну інформацію представник Мінсоцполітики, – 2 мільйони 957 тисяч родин отримали позитивну відповідь. Документи по решті ще в роботі у територіальних органах соцзахисту”.

„Ми працюємо над досягненням визначеного Міністерством спільно з Урядом завдання – залучення до програми житлових субсидій 4 мільйонів 500 тисяч сімей, - повідомив Віталій Мущинін. – Щотижня відстежуємо стан виконання цього амбіційного завдання за інформацією з кожного регіону. Вже сьогодні людям надано учетверо більше субсидій порівняно з серпнем 2014 року, і цей показник зростає”.

Відбувся обмін думками з експертом місії МВФ щодо подолання існуючих „вузьких місць” у роботі програми. Зокрема, мова йшла про недостатню кількість співробітників у місцевих органах соцзахисту, задіяних в оформленні документів для надання субсидій. Щоб хоч частково зменшити гостроту проблеми в період перед початком опалювального сезону, коли громадяни подають найбільше звернень, до цієї роботи тимчасово залучають волонтерів.

Консультації фахівців місії Фонду з представниками української влади тривають.

 

версія для друку