українська російська англійська
Попит на державну програму з енергоефективності з боку ОСББ зростає
28.09.2015 | 09:47
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

З моменту старту кредитування ОСББ на утеплення житла за державною програмою, з 8 травня по 21 вересня, банками видано 44 кредити для ОСББ та ЖБК на загальну суму майже 7 млн. грн.

"За нашими даними, ще у серпні "теплі" кредити взяло 12 ОСББ на суму 1,7 млн. грн., за останні три тижні – вже 19 ОСББ на суму майже 4 млн. грн. Отже, попит на програму з боку ОСББ поступово зростає", - прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

"Тисячі домогосподарств, а саме - мешканці багатоповерхівок, які на сьогодні неспроможні самостійно вкладати великі суми коштів в енергозбереження, мають можливість об'єднатися, створити ОСББ та скористатися програмою держаної підтримки. І в результаті - впровадити заходи з енергоефективності, які дозволять зменшити рахунки за комунальні послуги та забезпечать комфортні умови проживання", - наголосив Сергій Савчук.

Показовим є той факт, що до програми долучилися ОСББ з 19 різних регіонів країни. До п’ятірки лідерів за кількістю взятих кредитів входять Волинська, Дніпропетровська, Черкаська, Львівська та Харківська області. Беззаперечним лідером залишається місто Луцьк, де взято найбільший на сьогодні кредит на проведення комплексної термомодернізації багатоповерхівки на суму майже 2 млн. грн.

Загалом ОСББ беруть кредити на встановлення лічильників теплової енергії, регуляторів теплового потоку за погодними умовами, модернізацію систем освітлення. За оцінками експертів, найоптимальнішим вибором для ОСББ може бути встановлення індивідуального теплового пункту, термін окупності якого складає 1-2 опалювальні сезони.

Про власний досвід створення ОСББ та утеплення будинку розповідають представники ОСББ та ЖБК на семінарах з енергоефективності, які проходять в усіх районних центрах України. До участі у таких заходах запрошуються усі бажаючі.

На сьогодні семінари-практикуми проведено вже у 300 районах України. Зокрема, 25 вересня відбулося 18 заходів. Найбільш зацікавленими у впровадженні державної програми виявилися мешканці Погребищинського району (Вінницька область) та Шосткинського району (Сумська область).

Довідково

30 вересня 2015 року семінари-практикуми відбудуться у таких райдержадміністраціях:

 

Тиврівській РДА

Врадіївській РДА

Томаківській РДА

Любашівській РДА

Романівській РДА

Машiвській РДА

Перечинській РДА

Куп'янській РДА

Чернігівській РДА

Білозерській РДА

Галицькій РДА

Віньковецькій РДА

Рокитнянській РДА

Чорнобаївській РДА

Світловодській РДА

Герцаївській РДА

Турківській РДА

Срібнянській РДА

 

З питань участі у семінарах звертайтеся до Комунікаційного центру за тел.: 044 590-54-15 або e-mail:5905415@ukr.net.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

версія для друку