українська російська англійська
МІП: Відбулося обговорення питань щодо роботи журналістів у зоні проведення антитерористичної операції
29.09.2015 | 16:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

28 вересня за ініціативи заступника Міністра інформаційної політики України Тетяни Попової відбулося обговорення питань щодо роботи журналістів у зоні проведення антитерористичної операції. Передумовою став флешмоб журналістів у соціальних мережах проти обмежень з боку керівництва штабу АТО на висвітлення і зйомку важливих подій на Донбасі.

У заході взяли участь воєнні кореспонденти українських ЗМІ, які працюють у зоні антитерористичної операції, представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ та громадських медіа організацій.

Заступник Міністра Тетяна Попова: «Я хотіла, перш за все, подякувати всім за таку зацікавленість у нашій зустрічі. Бачу, що це дійсно важливе питання (робота журналістів в зоні АТО) і ми підготували від МІП короткий аналіз та наші рекомендації. Також ми вислухаємо рекомендації громадських об’єднань і питання від журналістів, які попали під цю досить неприємну ситуацію. І, я так розумію, в Генштабі і МОУ будуть свої пропозиції».

Наталя Лігачова, ГО «Телекритика», наголосила на актуальності проблеми та закликала присутніх до конструктивного діалогу: «Проблема дійсно важлива і я рада, що Тетяна Попова виступила ініціатором зустрічі та зібрала всіх за круглим столом, тому що ті дискусії і діалоги, які довелося бачити в соціальних мережах, іноді  мали такий характер і тон, який не сприяв вирішенню проблеми. Я закликаю учасників зустрічі зараз не звинувачувати один одного, а шукати шляхи вирішення проблеми».

Кожен із присутніх експертів, представників громадськості та ЗМІ висловили свою думку та побажання щодо існуючих програм та роботи для журналістів в зоні АТО.

За результатами заходу представники Міністерства оборони України пообіцяли провести службове розслідування та вирішити питання з позбавленням акредитації журналістів. На основі зібраних коментарів та зауважень найближчим часом буде організована робоча група, яка має випрацювати єдиний механізм регуляції роботи журналістів та прес-офіцерів в АТО.

Тетяна Попова, яка ініціювала обговорення, на завершення зустрічі подякувала всім за ініціативність та допомогу в налагодженні спільної роботи. Таким чином, учасниками заходу вирішено створити робочу групу, яка опрацює озвучені пропозиції.

 

версія для друку