українська російська англійська
Айварас Абромавичус зустрівся із представниками американського бізнесу
15.10.2015 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зустрівся з представниками американського бізнесу та українських відомств. У ході спілкування, яке мало підготовчий характер до візиту держсекретаря США з питань комерції Пенні Пріцкер до України 26 жовтня цього року, були обговорені питання спільних інтересів та вирішення наявних проблем.

«За цих два місяці після Американсько-українського бізнес-форуму, ми розпочали реформу ринку газу та його демонополізацію, домовились про реструктуризацію боргу перед кредиторами, прийняли декілька антикорупційних законів, запустили нові дерегуляційні ініціативи тощо», — повідомив Айварас Абромавичус.

Представники американської делегації відмітили значний прогрес у діяльності урядового сектору держави та, зокрема, у роботі Мінекономрозвитку.

Так, інвестори відчувають суттєвий прогрес у сільському господарстві, особливо це стосується спрощення фітосанітарних заходів, що у свою чергу значною мірою спрощує експорт. Водночас, було наголошено на необхідності більш узгоджених дій та посиленні комунікації.

Зі своєї сторони Айварас Абромавичус запевнив: «Ми дуже серйозно ставимося до можливих проблем інвесторів. Це дозволяє нам, у свою чергу, вирішувати питання, які є типовими та найболючішими для України. Наприклад, це проблеми з фіскальною службою, митницями, податками тощо».

Загалом, американською стороною було порушено низку питань, які торкалися основних положень податкової реформи в Україні, спрощення регуляторних процедур, вдосконалення умов ведення бізнесу та забезпечення прав іноземних інвесторів в Україні, посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, реформування фінансово-банківської системи, подолання корупції.

До американської делегації увійшли керівники представництв в Україні таких компаній, як: "Cargill", "NCH Capital", "Citi bank", "Westing house", "John Deere Ukraine", "DuPontPioneer", "Honeywell Ukraine", а також представники Посольства США в Україні.

У зустрічі взяла участь Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України. Також з української сторони до зустрічі було запрошено заступників Міністрів: інфраструктури України, оборони України, закордонних справ України, аграрної політики та продовольства України, енергетики та вугільної промисловості України, фінансів України, внутрішніх справ України та голову Державної фіскальної служби України.

 

версія для друку