українська російська англійська
Україна зменшує загальну суму зовнішніх боргів держави
15.10.2015 | 18:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«На початок 2014 року загальний обсяг зовнішнього боргу України становив 73,1 мільярда доларів США. Таку ми прийняли країну практично два роки тому, - наголосив у четвер, 15 жовтня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу в Будинку Уряду. - Станом на 1 вересня поточного року державний та гарантований борг становить 70,5 мільярда доларів США».

Глава Уряду України зазначив, що це відповідь на питання, чи збільшуються зовнішні борги країни: «Незважаючи на те, що ми отримуємо фінансову допомогу від наших західних партнерів, що ми отримуємо додаткові фінансові ресурси, ми ще й при цьому погашаємо борги і зменшуємо загальну суму державного і гарантованого боргу».

Арсеній Яценюк також нагадав, що урядова команда займалася питанням реструктуризації та списання зовнішніх боргів протягом останніх півроку: «Український Парламент конституційною більшістю підтримав закон про реструктуризацію зовнішніх боргів України».

У Міністерстві фінансів України повідомляють, що 14 жовтня 2015 року всі власники державних та гарантованих державою єврооблігацій, за винятком єврооблігацій обсягом 3 млрд. дол. США з погашенням у грудні 2015 року, прийняли Надзвичайну Резолюцію, що затверджує умови запропонованої реструктуризації.

Проведення обміну для 13 серій єврооблігацій, власники яких вчора ухвалили відповідні Надзвичайні Резолюції, дозволить реструктуризувати зовнішній борг України на загальну суму приблизно 15 млрд. дол. США, зменшити на 20% розмір боргу (а саме – приблизно на 3 млрд. дол. США) та уникнути протягом наступних чотирьох років здійснення ще 8,5 млрд. дол. США запланованих платежів за основною сумою таких єврооблігацій.

Російська Федерація  - єдина країна, яка не брала участі в голосуванні комітету кредиторів щодо списання Україні 3 млрд. доларів боргів. 29 жовтня 2015 року у Лондоні відбудуться повторні збори власників облігацій з погашенням у грудні 2015 року.

«29 жовтня ми пропонуємо Росії ще раз прийняти для себе рішення, чи вони хочуть отримувати ті умови, які ми запропонували всім кредиторам, чи вони вважають, що вони унікальні. Якщо вони вважають, що унікальні - ми готові до судового розгляду справи з Російською Федерацією», - наголосив Прем’єр-міністр України.

 

версія для друку