українська російська англійська
У Запорізькій області місцеві громади отримали більше 31 мільйона гривень від продажу несільськогосподарських земель
16.10.2015 | 10:50
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Запорізькій області за дев'ять місяців поточного року від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна бюджети різних рівнів поповнились на 31,24 млн. грн. (з урахуванням виплат за минулі роки). Бюджети місцевих громад отримали 99,9% або 31,22 млн. грн. від загальної вартості земель. Цей показник в 3,7 раза перевищує рівень надходжень за аналогічний період 2014 року. Решту суми – 16,849 тис. грн. – спрямували до державного бюджету.

Загалом з початку поточного року органи місцевого самоврядування за участю територіальних підрозділів Держгеокадастру продали 67 наділів комунальної власності. Загальна площа земель становить 55,63 гектара. За ділянки вдалося отримати 27,76 млн. гривень. Лише у вересні передали у власність 24 наділи площею 44,66 гектара. Вартість продажу земель становила 20,16 млн. гривень.

Права власності ще на одну ділянку продали на земельних торгах. У Новомиколаївському районі області переможці аукціону придбали наділ площею 0,082 га за 125,84 тис. гривень. На цих же торгах в оренду передали ділянку площею 0,18 гектара. Річна орендна плата встановлена на рівні 13,82 тис. гривень.

Головне управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області передало в оренду шість земельних ділянок сільгосппризначення державної власності за межами населених пунктів. Площа наділів становить 182,14 гектара. Місцеві бюджети щорічно отримуватимуть 200,291 тис. грн. плати за користування землею.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».

 

 

версія для друку