українська російська англійська
Наталія Яресько: Неможливо скоротити видатки державного бюджету на чверть лише за один рік
16.10.2015 | 20:38
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

На думку Міністра фінансів Наталії Яресько, неможливо скоротити видатки державного бюджету на чверть лише за один рік, як того вимагатимуть певні  моделі податкової реформи, які зараз обговорюються в суспільстві. Про це Наталія Яресько заявила 16 жовтня під час прес-конференції, що відбулася у прес-центрі Кабінету Міністрів України.

«Я не говорю про якийсь один проект податкової реформ – є кілька пропозицій «радикальних реформ». Але ці пропозиції передбачають зниження надходжень бюджету на 150-200 млрд гривень. Це означає, що аналогічне зниження потрібно буде забезпечити і у видатковій частині. Адже за будь-якої реформи ми маємо один і той самий орієнтир – дефіцит держбюджету, який має складати 3,7% на 2016 рік», - заявила Міністр.

За словами Наталії Яресько, таке зменшення видатків означає скорочення їх суми до 25% за рік. Та якщо скоротити надходження бюджету на 25% можна легко, скоротивши ставки податків, то скоротити видатки на ті самі 25% за один рік неможливо – про що говорить міжнародний досвід.

«Згідно з дослідженнями МВФ, за останні 25 років в світовій економіці було лише 10 випадків, коли країна зменшувала видатки більш ніж на 5% за рік. Середній рівень зменшення видатків для таких 10 країн складав 9,3% видатків», - заявила Міністр.  

Таким чином, пропозиції, що озвучені в певних моделях податкових реформ та передбачають «радикальне» зниження ставок податків, потребують відповіді на питання: чи готове українське суспільство настільки зменшити соціальну підтримку громадян? Чи готове воно скорочувати кількість шкіл і кількість лікарень? Робити оптимізацію чисельності бюджетної сфери? Радикально зменшити фінансування армії тощо.

«Для нас важлива і інвестиційна привабливість, і соціальна справедливість. І ми маємо знайти між ними баланс», - зазначила з цього приводу Наталія Яресько.

Також, на її думку, зменшити доходи бюджету на чверть, при цьому не зменшивши на відповідний обсяг державні видатки, буде «самогубством» для країни, адже це означало б втрату співробітництва з МВФ і потребу включати «друкарський верстат», аби профінансувати величезний державний дефіцит.

 

версія для друку