українська російська англійська
НКЦПФР удосконалює систему нагляду за пруденційними показниками профучасників
19.10.2015 | 14:14
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні, яке відбулося 16 жовтня 2015 року, затвердила Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку.

Положення містить порядок розрахунку пруденційних показників для різних видів професійних учасників, а також механізми приведення їх у відповідність та реагування з боку регулятора у разі недотримання. При розрахунку пруденційних нормативів суттєвим вважатиметься відхилення розрахункового від нормативного показника на 20 і більше відсотків.

Завдяки системі пруденційних показників Комісія зможе оперативно виявляти проблеми у фінансовому стані професійних учасників на ранніх стадіях їх виникнення.

«Не лише Комісія, але й учасники ринку зможуть завдяки цим показникам відслідковувати свій ризик-менеджмент. Регулятор буде бачити, чи є у профучасника капітал, достатній для здійснення професійної діяльності, наскільки адекватна у компанії пропорція використання власних ресурсів проти запозичених тощо. Адже погіршення фінансового стану професійних учасників є загрозою для стабільності всієї фінансової системи. І, в першу чергу, система пруденційних нормативів сприятиме підвищенню захисту прав інвесторів», – прокоментував нововведення член НКЦПФР Дмитро Тарабакін.

Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку набирає чинності з моменту публікації Мін'юстом.

 

 

версія для друку