українська російська англійська
Комісія з цінних паперів і бірж США підтримала рекомендації МВФ щодо НКЦПФР
22.10.2015 | 17:13
Національна комісія України з цінних паперів та фондового ринку

Вчора закінчився візит в Україну делегації Комісії з цінних паперів і бірж США (U.S. Securities and Exchange Commission), яка перебувала у Києві з 15 по 21 жовтня. Група експертів американського регулятора плідно попрацювала з представниками Національної комісії України з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та інших державних органів.

Експерти SEC в своїх оцінках підтримали рекомендації МВФ, викладені в звіті «Розширення повноважень і зміцнення незалежності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» (http://www.imf.org/external/lang/ukrainian/pubs/ft/scr/2015/cr15284u.pdf). Нагадаємо, рекомендації МВФ стосувалися переважно змін законодавчої бази України - імплементації в українське законодавство принципів Міжнародної асоціації регуляторів фондових ринків (IOSCO), а також програми заходів на шляху до здобуття статусу сторони Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння (БМВ) IOSCO.

Крім того, експерти американського регулятора надали керівництву НКЦПФР більш розширені поради, особливо у сфері нагляду і контролю, правозастосування та розвитку ринкової інфраструктури.

Зокрема, представники SEC вважають за необхідне розвивати повноваження та можливості НКЦПФР в сфері проведення розслідувань, отримання інформації від будь-яких фізичних та юридичних осіб, застосування санкцій, розширення співробітництва з правоохоронними та іншими контролюючими органами. Не менш важливим і пріоритетним, американські експерти вважають розвиток ринкової інфраструктури, системи клірингу та розрахунків, удосконалення процесів ліцензування тощо.

Нагадаємо, візит відбувався в рамках програми USAID FINREP-II (Програма розвитку фінансового сектору), метою якої є імплементація кращих міжнародних практик для забезпечення ефективного нагляду та розвитку фондового ринку в Україні.

 

версія для друку