українська російська англійська
Олександр Квіташвілі проінспектував хід вакцинопрофілактики проти поліомієліту у Чернівецькій області
23.10.2015 | 18:47
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

23 жовтня Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі у рамках всеукраїнського рейду з метою перевірки стану проведення додаткової тритурової імунізації проти поліомієліту відвідав Чернівецьку область.

Під час поїздки очільник Міністерства охорони здоров’я побував в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини села Реваківці Кіцманського району Буковини та у Чернівецькій міській дитячій поліклініці, де ознайомився з ходом імунізації та особисто перевірив наявність протиполіомієлітної вакцини у кабінетах щеплень лікувально-профілактичних закладів.

За підсумками візиту в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулась прес-конференція керівника МОЗ. Під час спілкування з представниками буковинських ЗМІ Міністр відзначив високий рівень старту вакцинопрофілактики в Чернівецькій області.

«Здійснення імунізації дитячого населення від поліомієліту на Буковині має досить високий рівень. Наразі від запланованої кількості дітей щеплено вже 18%. Цей показник свідчить про оперативність виконання вакцинальної програми, що дуже важливо в питаннях запобігання спалаху інфекційних захворювань. Крім того, вже ніде у світі не ставлять під сумнів необхідність вакцинопрофілактики. Приємно, що й на Буковині мешканці такі ж свідомі», - відзначив Олександр Квіташвілі.

Зі свого боку директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць додала, що для забезпечення вакцинопрофілактики дітей область отримала достатню кількість протиполіомієлітного імунобіологічного препарату як інактивованого, так і орального.

Було зосереджено увагу й на високій якості та безпеці вакцини від поліомієліту. Зокрема, керівник Міністерства пояснив, що в ампули з імунобіологічним препаратом вмонтовані датчики якості. Відтак, якщо вакцина псується, датчик змінює колір. Це є сигналом для медичних працівників про те, що використовувати цю вакцину вже не можна. Оскільки всі датчики в нормі, імунобіологічні препарати цілком безпечні.

У ході прес-конференції Олександр Квіташвілі також дав вичерпні відповіді на низку інших запитань представників медіа, котрі стосувалися переважно галузі охорони здоров’я.

Принагідно Міністр охорони здоров’я разом з головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком та очільником департаменту охорони здоров’я ознайомився зі станом довгобуду обласного пренатального центру.

 

версія для друку