українська російська англійська
Швейцарія направила черговий гуманітарний вантаж на Схід України, - Геннадій Зубко
27.10.2015 | 09:27
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Відділ гуманітарної допомоги Уряду Швейцарської Конфедерації направив черговий вантаж з медикаментами та реагентами для очищення води загальним обсягом 505 тонн вартістю близько  1 млн. доларів США. 31 вантажівка доставила вантаж у Красноармійськ, Маріуполь та Донецьк по обидві сторони лінії розмежування. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«Ми щиро вдячні нашим швейцарським партнерам за допомогу, а також за підтримку України у такий складний для нашої країни час», - сказав Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Україна та Швейцарія вже тривалий час співпрацюють у напрямку надання гуманітарної допомоги.

«У травні та червні 2015 року за підтримки Уряду на підконтрольних і неконтрольованих територіях Швейцарія вже здійснила декілька гуманітарних місій. До Красноармійська та Донецька доставили 740 тонн хімічних речовин для очищення води, а також медичні матеріали п’ятьом лікарням, завдяки чому у Донецьку вдалося забезпечити хіміотерапію для кількох сотень хворих на рак пацієнтів, а у Дніпропетровську – здійснити регулярне очищення крові (гемодіалізу) для пацієнтів з нирковою недостатністю протягом трьох місяців», - зазначив Геннадій Зубко.

Довідково

Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» в рамках нинішньої гуманітарної допомоги надані необхідні хімічні реагенти, зокрема, сульфат алюмінію, гіпохлорит кальцію та хлорне вапно для дезінфекції питної води для місцевого населення по обидві сторони лінії розмежування. Окрім того, чотири лікарні в Донецьку забезпечено реагентами для проведення лабораторних аналізів, цитостатичними препаратами та іншими медичними матеріалами. Аналогічний вантаж буде доставлено найближчим часом і до двох лікарень у Дніпропетровську.

Доставку гуманітарного вантажу було організовано при активній підтримці української влади. Важливу логістичну допомогу в процесі підготовки гуманітарної місії було надано представництвом Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП/OCHA) та іншими міжнародними організаціями-партнерами. Доставку вантажу здійснювала команда експертів Відділу гуманітарної допомоги Швейцарії за підтримки Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні та Швейцарського бюро співробітництва.

 

версія для друку