українська російська англійська
Павло Розенко: З 2016 року вітчизняна протезно-ортопедична галузь перейде на європейські стандарти
28.10.2015 | 12:47
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

З 1 січня 2016 року протезно-ортопедична галузь України перейде на застосування європейських технічних регламентів відповідності. Про це в інтерв’ю інформаційній агенції «Укрінформ» повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Це величезна робота, це непроста ситуація для всієї системи, але це крок до Європейського Союзу», - наголосив Міністр.

При цьому він нагадав: «Нам вдалося зберегти три протезні підприємства, які попередній міністр чомусь вирішила закрити. Три протезні підприємства в Житомирській, Хмельницькій і Миколаївській області мали бути ліквідовані, ми ж зберегли і відновили їх, і вони мають сьогодні можливість обслуговувати інвалідів своєї області й отримувати державне замовлення (маються на увазі державні підприємства від Фонду соціального захисту інвалідів). Мені вдалося зберегти протезну галузь, і наступним кроком буде її розвиток та поступовий перехід на рейки стандартів Європейського Союзу».

«Сьогодні на рівні нескладного протезування продукція наших протезних підприємств – на рівні сучасних європейських стандартів, - додав керівник Міністерства. – Але протезна галузь потребує швидких змін, і ми розуміємо, що через деякий час підприємства будуть стикатися з дуже серйозною конкуренцією, коли відкриються кордони. Тож наша продукція має бути високої якості й у нормальному ціновому діапазоні. Тож кроки до складного протезування, залучення сучасних західних технологій ми робимо».

Говорячи про перспективи впровадження на українських підприємствах сучасних технологій виготовлення протезів нового покоління, Павло Розенко повідомив: «Ми зацікавлені в тому, щоб в Україну приходили не просто готові протезні вироби, а й сучасні технології. І тому сьогодні ми ведемо переговори з різноманітними фірмами із Сполучених Штатів Америки, Італії, Німеччини, інших країн, які мають прекрасні технології сучасного протезування. Мінсоцполітики зацікавлене, щоб вони приходили в Україну на засадах державно-приватного партнерства з нашими підприємствами і приводили сучасні технології, щоб ми могли в майбутньому виробляти свої складні протези».

 

 

версія для друку