українська російська англійська
Міністерство інфраструктури: техогляди транспортних засобів через ДАІ та МРЕВ залишилися в минулому
05.11.2015 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Міністерство інфраструктури спростовує інформацію щодо запровадження технічних оглядів через систему МРЕВ та ДАІ. Насправді, на виконання угоди про Асоціацію з ЄС та з метою підвищення рівня безпеки руху на дорогах, в Україні запрацює нова сучасна система перевірки придатності транспортних засобів до експлуатації. З моменту прийняття розробленого Мінінфраструктури законопроекту нововведення будуть вступати в силу поступово, протягом 2015 – 2022 років. В першу чергу, вони стосуватимуться комерційних транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів та пасажирів.

Згідно з документом, перевірки виконуватимуть спеціально підготовлені експерти на пунктах технічного контролю, якими можуть бути звичні українцям станції технічного сервісу (СТО). Легкові автомобілі громадян необхідно буде вперше перевірити в період з 01.11.2019 по 28.02.2021 року. Нові легкові автомобілі підлягатимуть перевіркам вперше через 4 роки після державної реєстрації, а далі - кожні 2 роки.

Нагадаємо, що проектом пропонується імплементувати норми 14-ти актів законодавства ЄС: 9 актів - згідно з Угодою про асоціацію та 5 - системно з ними пов’язаних, що врегульовують такі питання, як допуск до ринку перевезень, організація громадських перевезень, робочий час та час відпочинку водіїв, підтримання рівня професійної компетентності водіїв, застосування обмежувачів швидкості.

 

 

версія для друку