українська російська англійська
У Полтаві стартував XVІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
10.11.2015 | 11:00
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

9 листопада 2015 року, у День української писемності та мови, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулося відкриття XVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. В урочистостях взяли участь представники учнівської, студентської молоді, громадськість області.

«Українці були, є і залишаються патріотами, а це означає, що від рідної мови вони ніколи не відступляться», – наголосив доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови Академії наук України Павло Гриценко.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка, найперше і найголовніше завдання МОН – розвиток і функціонування рідної мови у сфері освіти; підготовка суспільства до того, аби кожен із нас користувався українською мовою у повсякденні. «Ми кожної хвилини, а не лише 9 листопада, повинні дбати про українську мову, і коли сьогодні ми разом з учнями та педагогами у полтавській школі № 3 писали Диктант національної єдності, це було дуже зворушливо. На мою думку, для того, щоб пробуджувати в наших учнів, студентів любов до рідної мови, маємо використовувати не тільки уроки та лекції, а й неформальні заходи», - сказав директор департаменту.

Від імені Союзу українок Олена Касіян привітала учасників конкурсу та зазначила, що незважаючи на великі труднощі, особливо зараз, коли в Україні іде війна проти запеклого ворога, коли Україна бореться, захищаючи свою незалежність, територіальну цілісність і свої цінності, такий конкурс відбувся.

 

версія для друку