українська російська англійська
Об’єднані громади Хмельниччини заручилися підтримкою облдержадміністрації та міжнародних партнерів
11.11.2015 | 11:13
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації і фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», в рамках впровадження проекту «Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» у Хмельницькому відбулася презентація пілотного проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області», а також проведено відкритий семінар для голів нових об’єднаних територіальних громад та новообраних депутатів місцевих рад. Організатором заходів виступила громадська організація «Інститут громадянського суспільства».

Завданнями Проекту є:

∙ інституційна та організаційна підтримка об’єднаних територіальних громад;

∙ допомога у просторовому та стратегічному плануванні;

∙ створення методичних рекомендацій за результатами проведеної діяльності пілотного проекту.

Під час заходу було підписано Меморандум між ГО «Інститут громадянського суспільства» та Хмельницькою облдержадміністрацією про спільну діяльність у реалізації проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області як у пілотному регіоні.

Ціллю пілотного проекту визначено розбудову ефективної спроможності новоутворених об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області з подальшим поширенням успішних результатів діяльності проекту на інші регіони України.

У ході реалізації цього пілотного проекту, з метою ефективного управління на місцях, об’єднані територіальні громади Хмельницької області отримають від міжнародних партнерів експертну, консультативну та організаційну допомогу.

Як відомо, Хмельницька область є одним із лідерів процесу децентралізації: там вже відбулися перші місцеві вибори в 22 об’єднаних територіальних громадах. Загалом в області вже створено 24 об’єднані громади.

Довідково

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» реалізується ГО «Інститут громадянського суспільства» під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», GIZ Бюро в Україні, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України».

 

 

версія для друку