українська російська англійська
Законодавчі ініціативи у сфері енергоефективності: напрацювання, перспективи впровадження
12.11.2015 | 18:51
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

12 листопада 2015 року в рамках VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики відбулася дискусія «Законодавчі ініціативи у сфері енергоефективності: напрацювання, перспективи впровадження».

«Законодавча база безпосередньо впливає на реальні результати у сфері енергоефективності, тому вирішення інституційних проблем в цьому напрямку є нашим спільним першочерговим завданням», - зазначив Перший заступник  Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, відкриваючи захід. Крім того, він проінформував учасників про напрацювання та законодавчі ініціативи Агентства.

Так, за його словами, затверджено План заходів з імплементації директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС «Про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії», прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та План заходів з його реалізації, Урядовим комітетом схвалено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року» , внесено на розгляд Уряду  проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», яким передбачається забезпечення енергоефективності будівель відповідно до вимог ЄС та інші важливі документи.

Основний акцент, в ході дискусії, було зроблено на необхідності створення дієвої системи законодавства, узгодженої з вимогами ЄС. Виступаючі звернули увагу, що підвищення енергетичної ефективності неможливе без сприятливого нормативно-правового середовища.

Загалом, експерти зауважили,  що вони готові ділитися практичним досвідом та надавати Держенергоефективності консультативну підтримку.

 

версія для друку