українська російська англійська
Ініціативу Уряду України створити Національний фонд досліджень задля розвитку науки і технологій підтримано Парламентом
10.11.2015 | 16:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

З метою дати новий імпульс для розвитку вітчизняної науки, Кабінетом Міністрів України було розроблено законопроект «Про наукову та науково-технічну діяльність», який пропонує суттєві зміни у науковій сфері країни. У вівторок, 10 листопада, Парламент України підтримав законопроект, прийнявши його у першому читанні.

Підготовлений законопроект спрямований на модернізацію законодавчого забезпечення сфери наукової і науково-технічної діяльності та передбачає створення нових підходів до управління і фінансування у науці. 

У Міністерстві освіти і науки України зазначають, що у представленому законопроекті пропонується фінансувати всі наукові дослідження в усіх інституціях: і університетах, і наукових установах, з одного фонду – Національного фонду досліджень. Також буде створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій, що формуватиме державну політику у сфері наукових досліджень.

У законопроекті закладено механізми створення якісно нових інфраструктурних підрозділів за кращими світовими зразками, зокрема, наукові інноваційні екосистеми. Академічні інститути та університети матимуть можливість відкривати спільні магістерські, докторські програми тощо.

версія для друку