українська російська англійська
На Тернопільщині за передачу у власність та оренду землі отримали майже 19,7 млн. грн.
18.11.2015 | 14:47
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку року у Тернопільській області органи місцевого самоврядування та виконавчої влади надали у власність та оренду 238 земельних ділянок державної та комунальної власності. Загальна площа земель становить 1486,65 гектара. За передачу прав на землю до бюджетів спрямували 19,68 млн. гривень.

Під об'єктами нерухомого майна органів державної влади та місцевого самоврядування продали 144 земельні ділянки загальною площею 37,67 гектара. Сумарна вартість землі становила 12,97 млн. гривень.

Окрім прямого продажу, в області були проведені земельні аукціони.

У землевпорядній службі Тернопільщини на земельних торгах продали права оренди на 82 ділянки загальною площею 1443,65 гектара. Інвестори щорічно сплачуватимуть 1,89 млн. грн. за користування землями сільськогосподарського призначення.

Органи місцевого самоврядування на конкурентних засадах продали у власність п’ять земельних ділянок загальною площею 3,42 гектара. За підсумками торгів ціна землі склала 4,10 млн. гривень. В оренду передали  сім наділів загальною площею 1,91 гектара. Річна плата за користування землею склала 716,81 тис. гривень.

Тернопільські землевпорядники відзначають, що продаж земельних ділянок та прав оренди на аукціонах дозволяє залучати додатковий фінансовий ресурс до місцевих бюджетів. Отримані кошти можуть використовуватися для вирішення соціально-економічних проблем громад та реалізації програм розвитку.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».

 

версія для друку