українська російська англійська
Еміне Джеппар: Український літак має носити ім'я легендарного кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана
18.11.2015 | 19:05
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Міністерство інформаційної політики України, Служба Уповноваженого Президента України у справах кримських татар та представництво Меджлісу кримськотатарського народу в Києві звернулися до керівництва ДП «Антонов» із проханням надати новому українському пасажирському літаку Ан-178 ім’я двічі Героя Радянського Союзу, легендарного кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана (1920-1971 рр.).

Крім того, радник Міністра з питань інформаційної політики Криму Еміне Джеппар організувала збір голосів на підтримку назви літака «АМЕТ-ХАН-178» в соціальних мережах.

За словами Еміне Джепар, шанси здобути перемогу є великими. «Для збору голосів на підтримку нами створено сторінку у Facebook. За неповних два дні було отримано більше тисячі голосів. Вважаю, що надання імені кримського героя Амет-Хана Султана українському літаку – крок підтримки мешканців окупованого Криму та визнання героїчного вкладу кримських татар у спільну перемогу над агресором у Другій світовій війні», – зазначила Джеппар.

Нагадаємо, 22 жовтня ДП «Антонов» оголосило народний конкурс на назву нового українського пасажирського літака Ан-178. Конкурс триватиме до 19 грудня поточного року.

У травні 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою присвоїла міжнародному аеропорту «Сімферополь» ім’я льотчика-винищувача Амет-Хана Султана. Цього року відзначається 95-та річниця з дня його народження.

 

 

версія для друку