українська російська англійська
Володимир Демчишин: Новий ринок газу та електроенергії відкриває додаткові можливості для європейських країн та для європейської безпеки
19.11.2015 | 13:06
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин сьогодні, 19 листопада, бере участь у Щорічному енергетичному та економічному саміті, що проходить 18-20 листопада 2015 року у м. Стамбул, Турецька Республіка

Згідно з програмою візиту, сьогодні Володимир Демчишин зустрівся з Єврокомісаром з енергетики Мігелем Каньєтою. Під час зустрічі обговорено  питання:  щодо можливого завантаження української енергосистеми (зокрема, ГТС) зважаючи на початок трансформації українського ринку відповідно до європейських вимог; стан підготовки законопроектів - про регулятора та про ринок електричної енергії; майбутній Меморандум про співробітництво між Україною та ЄС в енергетичній сфері.

Володимир Демчишин зазначив, що новий ринок відкриває додаткові можливості насамперед для європейських країн та для європейської безпеки в цілому. Також наголосив, що Україна перетворюється із історичного транзитера російського газу в ЄС в ліквідний ринок, що може стати основою для посилення енергетичної безпеки Європи.

З боку Європейської Комісії наголошено, що зазначений Меморандум дуже важливий, і в ньому повинні бути закріплені не лише звичні «теми» взаємовідносин, зокрема газ, ГТС, «зимовий» або «літній» пакети, але цікаві стратегічні напрями, які дадуть змогу розширити співпрацю між Україною та ЄС в енергетиці.

Нагадаємо, сьогодні Міністр Володимир Демчишин виступить під час обговорення  Звіту Атлантичної Ради щодо енергетичної безпеки в Чорноморському регіоні.

У рамках саміту Міністр В. Демчишин запланував провести низку зустрічей, зокрема зустрічі з Міністром енергетики Республіки Болгарії Т. Петковою та колишнім послом США в Азербайджані Річардом Морнінгстаром, засновником Атлантичної Ради.

Крім того, заплановано участь Володимира Демчишина  у міністерській зустрічі щодо енергетичної геополітики.

 

 

 

версія для друку