українська російська англійська
На Рівненщині отримали понад 180 мільйонів гривень платежів за землю
19.11.2015 | 18:23
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Бюджети Рівненської області за десять місяців поточного року поповнились на 181,6 млн. грн., отриманих від земельних платежів. Ця сума на 56,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Отримані кошти – сукупний об’єм надходжень орендної плати, доходів від продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Найбільшу частку надходжень – 103,3 млн. грн. – склали кошти від плати за оренду, які зросли на 35,7 млн. грн. у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Суб’єкти господарювання сплатили до бюджетів 57,3 млн. грн. земельного податку (на 16 млн. грн. більше, ніж минулого року). Ще 19,7 млн. грн. отримали від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 5,7 млн. грн. перевищує тогорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв надійшло 1,3 мільйон гривень.

Довідково

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також  площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

версія для друку