українська російська англійська
Уряд суттєво зменшив орендну плату за художні майстерні
24.11.2015 | 17:00
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 4 листопада 2015 року № 950 «Про внесення змін у додаток 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу».

Відповідний законопроект розроблений  Міністерством культури України у зв’язку з необхідністю врегулювання розміру плати за оренду нерухомого майна професійними творчими працівниками для їх розміщення у творчих майстернях.

На території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника перебувають 29 професійних художників України, які працюють у жанрі іконопису та орендують корпус № 30 для творчих майстерень (Лаврські майстерні) – це єдиний об’єкт на території України, де професійними творчими працівниками проводиться значна робота з відтворення, збереження та розвитку національної іконописної школи. Згідно з  Методикою розрахунку орендна плата та комунальні послуги Лаврських майстерень за місяць орієнтовно становить 74254 грн. на місяць. Зазначена сума оплати за творчі майстерні є непомірно високою для художників Лаврських майстерень і потребує відповідного корегування.

Натомість Постанова від 4 листопада 2015 року  № 950 містить положення щодо доповнення додатку 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу новим пунктом № 30, відповідно до якого орендна ставка за використання професійними творчими працівниками площі творчих майстерень, що не використовуються для провадження підприємницької діяльності, складає 1% для приміщень творчих майстерень площею не більш як 50 кв. метрів, і 3% для приміщень творчих майстерень площею понад 50 кв. метрів.

 

Із текстом постанови можна ознайомитись за посиланням:

http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=248651386

 

 

версія для друку