українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Уряд ініціює створення восьми торговельних представництв України
25.11.2015 | 13:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України пропонує створити торговельні представництва в Брюсселі, Вашингтоні, Китаї, Єгипті, Німеччині, Польщі, в Швейцарії та Туреччині, - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 25 листопада.

Арсеній Яценюк нагадав, що 1 січня 2016 року набуває чинності Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.

Уряд «очікує на введення Росією економічного ембарго проти України», підкреслив він і наголосив, що  «на кожне таке російське рішення буде відповідне українське рішення».

«Ми очікуємо, що з 1 січня внаслідок запроваджених Росією обмежень український експорт зменшиться на 600 мільйонів доларів. Але у нас відкриваються нові можливості в першу чергу завдяки Угоді про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом», - сказав Глава Уряду.

Аби розвивати український експорт, дати можливість диверсифікувати ринки і наростити постачання якісної і конкурентної української продукції за кордон, наголосив Арсеній Яценюк, Уряд ініціює створення восьми торговельних представництв України у Брюсселі, у Вашингтоні, Китаї, Єгипті, Німеччині, Польщі, в Швейцарії та Туреччині.

«Відповідно до законодавства, це є компетенцією Президента України, і я переконаний, що Президент України підтримає ініціативу Уряду», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду повідомив, що наступного тижня урядовці проведуть зустріч з найбільшими українськими експортерами: «На цій зустрічі буде обговорюватися конкретний план дій про те, яким чином розширювати географію українського експорту і як підтримувати українських експортерів в тому, щоб вони нарощували обсяги своєї продукції».

 

 

версія для друку