українська російська англійська
Еміне Джеппар: "МІП допомагає правозахисникам інформувати міжнародну спільноту про злочини Росії в Криму"
26.11.2015 | 11:17
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

25 листопада Міністерство інформаційної політики України організувало в інформаційному агентстві «Укрінформ» презентацію аналітично-правового дайджесту «Крим без правил», створеного  Регіональним центром прав людини, Українською Гельсинською спілкою з прав людини та експертно-аналітичною групою «CHROT».

Перші випуски дайджесту, що присвячені праву власності, свободі пересування й вибору місця проживання, надруковані російською та англійською мовами за підтримки МІП.

Сергій Заєць, експерт Регіонального центру прав людини, розповів, що «Крим без правил» містить приклади конкретних кейсів, а також правову та аналітичну базу для всіх, хто збирається відстоювати свої права у міжнародних судах.

«Ми з колегами проаналізували відомі факти з точки зору того, як можуть бути сформульовані скарги до Європейського суду. Видання грунтується на справах, які ведемо ми або інші фахівці, або на загальновідомих фактах, які містять ознаки порушень», –  розповів експерт.

За словами одного з постраждалих від дій Російської Федерації, координатора Комітету захисту прав кримських татар Синавера Кадирова, його справу вже зареєстровано в Європейському суді з прав людини.

«У січні окупаційна влада депортувала мене з Криму. Причиною стало те, що я, як громадянин України, порушив 90-денний термін перебування в Криму. Але проблема в тому, що не я приїхав до Росії — Росія прийшла до Криму, назвала мене іноземцем й оголосила мій дім своїм», – наголосив Кадиров.

Радник Міністра Еміне Джеппар з питань інформаційної політики щодо Криму зазаначила, що підтримка діяльності правозахисних організацій є стратегічним напрямом роботи Міністерства інформаційної політики України.

«Кримські правозахисники ретельно відстежують факти порушення прав людини на анексованому півострові. Наше першочергове завдання – забезпечити їх додатковими можливостями для інформування міжнародної спільноти про злочини Росії в Криму, – сказала Еміне Джеппар. –  Крім того, маємо допомогти кримчанам, які постраждали від дій країни-агресора, захистити свої права в Європейському суді».

 

 

 

версія для друку