українська російська англійська
"Національне законодавство у сфері насінництва та розсадництва приведено у відповідність до законодавства ЄС", - Владислава Рутицька
08.12.2015 | 19:23
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами». 

«Метою Закону є приведення національного законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до законодавства ЄС, що передбачено Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом. Перегляд чинних норм у даній сфері зумовлений необхідністю забезпечити ефективне виконання зобов’язань з українського боку, а також потребою створення належного законодавчого підґрунтя для роботи вітчизняних товаровиробників в новому конкурентному середовищі», - наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

 Законопроект передбачає:

1. Удосконалення системи сертифікації насіння та підтвердження відповідності.

2. Удосконалення процедури реєстрації сортів рослин.

3. Посилення гарантій щодо відкритості, прозорості й системності державного нагляду (контролю), дотримання принципів неупередженості, прозорості та доступності процедур підтвердження відповідності посівних якостей насіння та садивного матеріалу/реєстрації сортів рослин та конкурентних засад розвитку підприємницької діяльності.

4. Посилення відповідальності за поширення  неякісного насіння та садивного матеріалу.

 

версія для друку