українська російська англійська
Олексій Павленко: Україна - ключовий гравець світової продовольчої безпеки
11.12.2015 | 16:35
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

«У вкрай складних умовах, під час військових дій на Сході України, ми змогли забезпечити продовольчу безпеку держави. Українські аграрії зібрали врожай зернових та зернобобових майже 61 млн. тонн. І це при внутрішньому споживанні 24 млн. тонн. Вже зараз ми виробляємо продукції втричі більше, ніж споживаємо», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ми успішно пройшли наше «аграрне АТО». На підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей зібрано більше 2 млн. тонн зернових, посівна завершена на 99% та 96% відповідно», - додав Міністр.

За його словами, завдяки зусиллям Мінагрополітики було стабілізовано продовольчий ринок. За минулий рік Україна досягла рекордного експорту зернових за роки незалежності - майже 35 млн. тонн, і наразі займає 3 місце в світі по експорту цієї культури, поступаючись лише США та ЄС.

«Україна – ключовий гравець продовольчої безпеки світу. Зараз Україна годує 140 млн. людей на планеті і у нас є всі можливості, щоб прогодувати майже півмільярда. До 2020 року плануємо збільшити експорт від 40 до 70 млн. тонн зернових», - повідомив Олексій Павленко.

 

версія для друку