українська російська англійська
Арсеній Яценюк: LNG-термінал у Польщі може суттєво підвищити енергетичну незалежність України
15.12.2015 | 16:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Запуск LNG-терміналу в польському м. Свіноуйсце «суттєво підвищує енергетичну незалежність Польщі і може суттєво підвищити енергетичну незалежність України», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 15 грудня, на зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Глава Уряду привітав Польщу з запуском LNG-терміналу в м. Свіноуйсце декілька днів тому, зазначивши, що туди вже прийшов перший вантаж газу із Катару.

Арсеній Яценюк нагадав про спільний проект двох країн щодо будівництва інтерконектора між Україною і Польщею. Він зазначив, що після будівництва цього  інтерконектора Україна зможе купувати в Польщі до 8 мільярдів кубічних метрів газу: «І разом ми будемо більш прибуткові й більш енергетично незалежні».

Ще один енергетичний проект, який діє між двома країнами, – це постачання електричної енергії до Польщі з Хмельницької атомної електростанції: «Наші державні компанії могли б далі продовжити переговори по будівництву цієї схеми постачання».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд України цінує і вітає рішення щодо надання свопу для Національного банку України в розмірі 1 мільярд євро.

Прем’єр-міністр України також нагадав, що Уряд Польщі прийняв рішення про надання допомоги Україні в розмірі 100 мільйонів євро: «Це ті кошти, які будуть освоюватися польськими і українськими компаніями для розбудови українсько-польського кордону, будівництва доріг і для того, щоби Україна таки насправді стала європейською державою. Бо європейська держава починається з нашого спільного кордону».

Арсеній Яценюк висловив вдячність Польщі як близькому союзнику України в прагненні до Європи: «Ми не просто сусіди, ми дуже близькі друзі».

 

версія для друку