українська російська англійська
ВДВ завершили формування національної складової штабу Литовсько-Польсько-Української бригади
16.12.2015 | 12:44
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У Любліні за участі делегації Генерального штабу та Високомобільних десантних військ Збройних Сил України відбулася зустріч координаційної групи щодо завершення формування, фінансування й підготовки національних складових Литовсько-Польсько-Української бригади.

Учасники заходу обговорили актуальні питання стандартизації роботи офіцерів Збройних Сил трьох країн-учасниць у спільному штабі, що дислокуватиметься у місті Люблін. Також, торкнулися вироблення концепції управління підпорядкованими підрозділами. Важливо зазначити, що згідно з тристоронньою урядовою угодою, в цьому міжнародному військовому формуванні мовою спілкування, віддання наказів та документообігу визначено англійську.

«Ми повністю укомплектували національну складову багатонаціонального штабу. Сьогодні кращі 18 офіцерів Високомобільних десантних військ Збройних Сил України стоять в одному строю з колегами з Польщі та Литви. Усі наші військовослужбовці є учасниками Антитерористичної операції і мають неоціненний для ЛитПолУкрбригу досвід виконання завдань в екстремальних умовах. Після злагодження штабу та підпорядкованих підрозділів ця бригада пройде сертифікацію за міжнародними стандартами і стане потужним багатонаціональним військовим формуванням східної Європи, яке буде здатним реагувати на виклики і загрози в регіоні та діятиме відповідно до мандату Організації Об’єднаних Націй», – зазначив перший заступник командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України генерал-майор Юрій Содоль.

Нагадаємо, що наразі завершується процес формування штабу Литовсько-Польсько-Української бригади, відпрацювання документів та інструкцій. Офіційне відкриття ЛитПолУкрбриг заплановане найближчим часом за участі представників вищого політичного та військово-політичного керівництва країн-учасниць.

 

версія для друку