українська російська англійська
Степан Полторак: "Міністерство оборони України приділяє велику увагу розвитку відносин з Великою Британією в оборонній сфері"
22.12.2015 | 14:44
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 22 грудня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні пані Джудіт Гоф.

Глава вітчизняного оборонного відомства привітав британського дипломата з призначенням на посаду та наголосив, що Міністерство оборони України приділяє велику увагу розвитку відносин з Великою Британією в оборонній сфері.

Генерал армії України Степан Полторак поінформував Посла про поточну воєнно-політичну ситуацію в Україні та позицію української сторони щодо розширення Міжнародної моніторингової місії ОБСЄ на Сході України, а також залучення до роботи у цьому регіоні іноземних військових інспекторів держав-учасниць ОБСЄ.

«Конфлікт на території України засвідчив необхідність проведення кардинальних реформ в оборонній галузі відповідно до нових викликів та загроз», – підкреслив Міністр оборони України.

Степан Полторак поінформував, що наразі Міністерство оборони України спільно з іноземними радниками та американською корпорацією “RAND” завершує опрацювання спільного бачення цих реформ. Воно включає в себе кінцеву мету та чіткі кроки і результати, що мають бути досягнуті на кожному з етапів реформування.

Він наголосив, що Дорожня карта проведення реформ буде презентована міністрам оборони країн-членів Альянсу у штаб-квартирі НАТО в лютому 2016 року.

Користуючись нагодою, генерал армії України Степан Полторак подякував Уряду Великої Британії за надання Україні гуманітарної та консультативно-дорадчої допомоги.

«Ми високо цінуємо допомогу Великої Британії у підготовці наших військовослужбовців, зокрема, готовність британської сторони проводити тренування на всіх полігонах України. Мав нагоду особисто бачити, як проводять підготовку ваші інструктори, і оцінити її якість», – зазначив Міністр оборони України.

Керівник оборонного відомства підкреслив важливість продовження курсової підготовки українських військовослужбовців – наразі це піхотний, логістичний курс, а також курс надання першої медичної допомоги на полі бою. Він висловив зацікавленість у розширенні спектру тренувань та включенні до програми підготовки військовослужбовців Збройних Сил України курсів з планування операцій за стандартами НАТО, курсів штабних офіцерів, артилерійських курсів тощо.

Міністр оборони наголосив, що українська сторона також зацікавлена у продовженні тісного співробітництва в рамках освіти українських військовослужбовців у вищих військових навчальних закладах та підрозділах Збройних Сил Великої Британії, а також у лінгвістичній підготовці.

Степан Полторак окремо подякував Послу за роботу британської сторони в рамках Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування.

«У процесі реформування Збройних Сил України ми надаємо критичного значення реформуванню системи логістики. У цьому контексті приємно відзначити готовність Великої Британії очолити підкомітет «Логістичного забезпечення» в рамках діяльності Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету», – зазначив Міністр оборони України.

Він окремо відзначив активність і успішність в роботі британського радника при Міністерстві оборони України з питань управління та фінансового менеджменту у сфері оборони Філа Джонса.

«З огляду на досвід і плідну роботу Філ Джонс є одним із найавторитетніших іноземних радників при Міністерстві оборони України. Він конструктивно працює і завжди виходить з конкретними пропозиціями», – зазначив генерал армії України Степан Полторак.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні пані Джудіт Гоф запевнила українську сторону у постійній та всебічній підтримці з боку Великої Британії. Вона засвідчила готовність британської сторони до подальшого розширення співпраці між оборонними відомствами двох країн, зокрема, у сфері надання медичної та лікарської допомоги, а також психологічної реабілітації українських військовослужбовців.

 

версія для друку