українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Бюджет на 2016 рік має бути ухвалений. Якщо ні - обіцяю Санта Клауса 31 грудня прямо в стінах Верховної Ради
23.12.2015 | 17:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми знайдемо можливість, щоби країна отримала бюджет. Ми як Уряд України не дозволимо розвалити фінансову стабільність країни, зупинити фінансування армії, національної поліції. Ми не дамо можливості не платити пенсії і заробітні платні. Тому що безвідповідальність окремих фракцій Парламенту і народних депутатів України призведе саме до цього – до невиплат пенсій, до невиплат заробітних плат, до відсутності фінансування для українського війська, поліції, шкіл, лікарень, фактично - до економічної катастрофи в країні. Я цього не допущу», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 23 грудня.

Він підкреслив, що протягом трьох тижнів урядовці разом із членами Парламенту працювали над всіма необхідними бюджетними законопроектами: «Мета цієї роботи – знайти компроміс. Не для окремих народних депутатів і не для окремих фракцій Парламенту, а компроміс для країни».

«Усі питання, починаючи з державної підтримки для аграрного сектора країни і закінчуючи соціальними пільгами і соціальними стандартами, були вкотре узгоджені на рівні керівництва і окремих народних депутатів України. Але поки що у членів Парламенту не виходить усвідомити свою відповідальність перед країною», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що Державний бюджет України на наступний рік та всі закони щодо дохідної і видаткової частин бюджету повинні бути ухвалені: «Усі компроміси, які треба було знайти, ми знайшли. І це означає, що якщо народним депутатам України треба буде відзначати Новий рік в стінах Верховної Ради, значить, там його й будемо відзначати разом із Урядом».

«Ми знайдемо можливість, щоби члени Парламенту підтримали країну. І ми знайдемо можливість для того, щоби країна отримала бюджет. Якщо не буде проголосований бюджет, Санта Клауса на 31 грудня я обіцяю. Прямо в стінах Верховної Ради», - сказав Арсеній Яценюк.

Глава Уряду підкреслив, що Україну будуть підтримувати тільки тоді, «коли український політичний клас, обраний на парламентських виборах, який сформував проєвропейську коаліцію, - буде демонструвати сильну політичну волю щодо змін і реформ в країні»: «Коли наші партнери будуть бачити, що ми дійсно працюємо на зміни в країні».

«Зміни в країні – це в першу чергу зміна в політичній відповідальності тих людей, яких обрали до Парламенту, яких Парламент делегував сюди, - а зараз чотири політичні фракції Верховної Ради Україні представлені в Уряді України, - тих людей, які несуть всю повноту відповідальності за управління країною перед громадянами», - сказав він.

Арсеній Яценюк повідомив, що завтра в Парламенті Уряд і народні депутати вкотре будуть обговорювати бюджетні законопроекти: «Усі компроміси вже знайдені. Зараз залишилося тільки одне – натискати на кнопки і голосувати за відповідні законопроекти. Не буде в четвер - значить, буде в п’ятницю. Не буде в п’ятницю, - значить, буде в суботу. У нас до Нового року ще є час, і ми його продуктивно використаємо на благо країни».

 

версія для друку