українська російська англійська
Генічеськ забезпечується газом виключно українського видобування
05.01.2016 | 14:16
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Місто Генічеськ з початку окупації АР Крим забезпечується газом виключно з родовища Стрілкове, що розташоване у Херсонській області біля Арабатської стрілки.

За 2014 рік місто використало 9,2 млн. куб. м газу. Максимальна виробнича потужність родовища складає 25 млн. куб. м газу на рік. Оператором Стрілкового родовища з березня 2014 року є приватна українська газовидобувна компанія.

Місто Генічеськ фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України. Постачання газу для потреб населення міста в літній період здійснюється за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі. Надлишок видобутого влітку газу, який не можуть спожити мешканці Генічеська, передається для тимчасового зберігання в ПCГ Глібовське, що розташоване на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПСГ і спрямовується до Генічеська для покриття пікових рівнів споживання.

З 1 січня 2016 року окупаційна влада АР Крим протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду.

Російський газ до Генічеська не постачався і не постачається.

Довідково

Видобування газу є стабільним протягом року, а рівень споживання значно змінюється  залежно від сезону. У літній період, коли обсяг видобування перевищує попит споживачів, надлишковий газ направляється до підземних сховищ. Взимку збережені обсяги газу використовують для забезпечення потреб споживачів.

 

версія для друку