українська російська англійська
Держенергоефективності та Агентство США з міжнародного розвитку продовжує співробітництво у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
16.01.2016 | 10:03
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

14 січня відбулася робоча зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками International Resources Group (IRG), яке є виконавцем проектів USAID у різних країнах світу, у тому числі в Україні.

На початку зустрічі Сергій Савчук поінформував про значні успіхи Агентства, зроблені у 2015 році для розвитку сфери енергоефективності та  відновлюваної енергетики.

Він зазначив, що Агентство має позитивний досвід співпраці з Американською стороною у цих сферах через проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Минулого року за участі провідних експертів цього проекту Агентством було розроблено та Верховною Радою України прийнято низку важливих для України законів для подальшого розвитку енергосервісу та проведення масштабної термомодернізації у бюджетній сфері», – повідомив Голова Агентства.

«Цього року ми також маємо наміри продовжити роботу з Американською стороною та спільно з експертами проекту USAID розробити механізми додаткового стимулювання субсидіантів до підвищення енергоефктивності, створити національну базу даних будівель, у яких можуть бути реалізовані енергоефективні заходи», –  підкреслив Сергій Савчук.

Американська сторона відзначила успіхи Уряду України з реалізації  Програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів і активну позицію Агентства у адаптації сучасного світового досвіду підвищення енергоефективності та стимулювання використання енергії з відновлюваних джерел.

«Запроваджена Урядом програма «теплих» кредитів стала справжньою «точкою» росту для української економіки, дозволила активізувати внутрішній ринок енергоефективних матеріалів», – підкреслив представник International Resources Group Андрій Міцкан та додав, що USAID також зацікавлене у подальшій співпраці у сфері енергоефективності та відновлюваної енергети. 

За підсумками зустрічі представники International Resources Group Андрій Міцкан та Грейс Трейн запевнили у намірах проекту обмінюватися досвідом у цих сферах, підтримувати ініціативи Агентства та надавати для цього додаткову технічну допомогу. 

 

версія для друку