українська російська англійська
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Віце-президентом ЄК з питань Енергетичного Союзу
18.01.2016 | 16:00
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Перебуваючи в Брюсселі, Міністр закордонних справ України  Павло Клімкін зустрівся з Віце-президентом ЄК з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовічем.

У рамках обговорення питань співробітництва між Україною та ЄС у сфері енергетики сторони обмінялися думками щодо стану виконання домовленостей, досягнутих за підсумками тристоронніх консультацій щодо постачань російського газу в Україну на зимовий період 2015 – 2016 років.

Важлива увага була приділена питанням реформування газового сектору України, залучення європейських інвестицій в українську газотранспортну систему та необхідності подальшого збільшення реверсних поставок газу в Україну з території держав-членів ЄС.

П.Клімкін закликав до збереження солідарного підходу Євросоюзу з Україною та наголосив у цьому контексті на важливості запобігання будівництву нових газопроводів в обхід України, які є політично вмотивованими та не відповідають законодавству ЄС.

З боку ЄК була підтверджена готовність до подальшої співпраці з Україною як надійним транзитером газу до Європи та відзначено, що приведення українського енергетичного сектору у відповідність до Третього енергетичного пакета надає додаткові можливості в цьому контексті.

версія для друку