українська російська англійська
Українська шевченкіана збагатилась ще одним виданням
20.01.2016 | 16:34
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Українську шевченкіану поповнила книга «Згадайте, братія моя…. Київ Тараса Шевченка», що вийшла у державному видавництві «Либідь» на замовлення Держкомтелерадіо у рамках бюджетної програми «Українська книга».

Книга є результатом плідної співпраці видавців та науковців Національного музею Тараса Шевченка. Генеральний директор музею Дмитро Стус назвав підготовку нового видання одним із найвагоміших досягнень музею за рік, що минув.

У книзі відображено Київ  середини ХІХ століття. Проте місто це не лише історичні місця та архітектурні пам’ятники, а й люди, які створюють його особливу та неповторну атмосферу. Тогочасний Київ, український, польський, німецький тощо, постає перед читачами не лише через масив ілюстративного матеріалу (пам’ятки історії, архітектури), а через коло спілкування поета та художника, через його дружні та ділові стосунки із сучасниками.

Панорами тогочасного міста  відтворена через твори живопису, графіки, старих і сучасних фотографій тощо. На думку краєзнавців, у новій книжці вдалося передати атмосферу Києва 40-х—60-х років ХІХ століття, а саме видання є зразком видавничої культури ХХІ століття. 

Весь наклад книги безоплатно передано для поповнення фондів публічних бібліотек, у тому числі для дітей та юнацтва, спеціальних бібліотек (навчальних закладів, музеїв, підприємств, установ, організацій), для дипломатичних представництв, українських громад за кордоном та національно-культурних товариств.

 

версія для друку