українська російська англійська
Володимир Демчишин побував на Рівненській АЕС
27.01.2016 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

26 січня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин відвідав Рівненську АЕС. Під час свого візиту на станцію Міністр оглянув обладнання, встановлене під час реконструкції об’єкта для реалізації проекту Рівненська АЕС-ПС Київська, відвідав енергоблоки № 3 та № 4 (ВВЕР-1000).

На блочному щиті керування блока № 4 представники станції продемонстрували Володимиру Демчишину роботу обладнання та персоналу.

Делегація, очолювана Міністром, побувала також у навчально-тренувальному центрі, де на повномасштабних тренажерах енергоблоків з реакторами ВВЕР-1000 та ВВЕР -440 було змодельовано кілька нештатних ситуацій та алгоритми дій персоналу щодо їх усунення.

Під час візиту на Рівненську АЕС В.Демчишин вкотре підкреслив важливість атомної енергетики для об’єднаної енергосистеми України та наголосив на стратегічному значенні атомних потужностей нашої країни у забезпеченні проходження енергосистемою осінньо-зимового максимуму навантаження.

Разом із Міністром енергетики та вугільної промисловості України на Рівненській АЕС також побували представники ДП «НАЕК «Енергоатом» та радник Міністра Михайло Гашев.

Довідково

Рівненська АЕС є однією з 4-х АЕС в Україні, сумарною встановленою потужністю 2 млн. 835 тис. кВт. РАЕС щороку виробляє понад 18 млрд. кВт/год. електроенергії, що становить 20,6% від виробництва атомними електростанціями, або 10,0% від загального виробництва електроенергії в Україні. На РАЕС експлуатується чотири енергоблоки, 2 ВВЕР-440 та 2 ВВЕР -1000.

Енергоблоки РАЕС відповідають сучасним міжнародним вимогам ядерної та радіаційної безпеки, що засвідчують перевірки Міжнародного агентства з атомної енергії  МАГАТЕ ( 1988, 1996, 2003, 2005, 2008 рр.) та Всесвітньої асоціації організацій  ВАО, які експлуатують АЕС ( 2001, 2004, 2012 рр.).

21 грудня 2015 року від Рівненської АЕС до ПС Київська було включено в роботу потужну повітряну лінію 750 кВ, яка забезпечить електроенергією Київський регіон (м. Київ та Київську область). Лінія також дозволила збільшити видачу електроенергії Рівненської АЕС за рахунок т. зв. «замкненої» потужності атомної станції.

 

 

версія для друку