українська російська англійська
Ксенія Ляпіна: Найкращим інструментом побудови довіри бізнесу до влади є діалог, підкріплений аргументами та обрахунками
27.01.2016 | 17:56
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

27 січня у Клубі Кабінету Міністрів України відбулася зустріч Голови ДРС Ксенії Ляпіної з представниками міністерств та ЦОВВ щодо застосування Постанови КМУ від 16.12.2015 р. № 1151  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308».  У документі йдеться про необхідність обраховувати витрати малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-Тест (SME test).

Інформацію про застосування оновленої методики АРВ та М-тесту, у тому числі і від експертів Центру комерційного права Валентини Данішевської та Юрія Юрченка, слухали запрошені заступники Міністрів та керівників центральних органів виконавчої влади, які відповідно до посадових обов’язків скеровують роботу з реалізації державної регуляторної політики та мають бути замовниками нового підходу до підготовки рішень державними органами.

«Найкращим інструментом побудови довіри бізнесу до влади є діалог, який підкріплений аргументами та обрахунками. Така стратегія іде в унісон із загальною стратегією Уряду щодо побудови комунікацій із громадськістю. Довести необхідність прийняття рішень владою за допомогою обрахунків – це ефективний спосіб побудувати комунікацію з суспільством», - зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

За своєю суттю М-тест є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб'єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Для розрахунку вартості регулювання найчастіше використовується метод стандартних витрат. Слід зауважити, що використання методу стандартних витрат не є чимось новим. Раніше, відповідно до пункту 8 Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р № 308, за допомогою методу стандартних витрат, чиновники мали визначати очікувані результати прийняття регуляторного акта у ході проведення Аналізу регуляторного впливу (АРВ) при підготовці проекту регуляторного акта. Різниця полягає тільки в тому, що в межах М-тесту оцінка вартості регулювання проводиться саме для представників малого бізнесу.

Сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко (покроково) і повно оцінити витрати прямих і адміністративних (інформаційних) витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.

Щоб державні службовці, представники бізнес-середовища та громадськості оволоділи методикою проведення М-тесту, ДРС спільно з Центром комерційного права за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проводить ряд зустрічей та навчальних семінарів.

Нагадаємо, Постанова КМУ від 16.12.2015 р. № 1151 набирає чинності у березні 2016 року та є обов’язковою до виконання державними органами всіх рівнів.

 

версія для друку