українська російська англійська
Відбулося обговорення проектів технічної допомоги, що будуть реалізовуватися Антимонопольним комітетом протягом 2016 року
01.02.2016 | 15:12
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

27 січня 2016 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія) Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв та Перший заступник Голови – державний уповноважений Марія Ніжнік провели робочі зустрічі з представниками Європейської Комісії.

У рамках зустрічі відбулося обговорення проектів технічної допомоги, що будуть реалізовуватися Антимонопольним комітетом протягом 2016 року. За словами Марії Ніжнік, сьогодні в Комітеті триває робота над підготовкою технічного завдання до Проекту CIB (ComprehensiveInstitutionBuilding), що спрямований на розбудову системи моніторингу та контролю надання державної допомоги суб’єктам господарювання.

Під час зустрічі обговорювалися питання законодавчих ініціатив, зокрема, прийняття Верховною Радою України 26 січня 2016 року в цілому Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції» (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями) (реєстраційний номер 2168а).

За словами Юрія Терентьєва, встановлені ще на початку 2000-х років порогові показники та процедури не відповідають потребам сьогодення в частині забезпечення ефективного балансу між необхідністю запобігання обмеженням конкуренції і монополізації товарних ринків унаслідок злиттів, придбань суб’єктів господарювання та додатковими витратами і обмеженнями, які створює для бізнесу така процедура попереднього контролю.

У рамках зустрічі керівництва Комітету з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з енергетики, на якій обговорювались питання конкуренції у сферах електроенергетики та газу, Марія Ніжнік зазначила, що сприяння розвитку конкуренції в енергетичній сфері України стимулюватиме підвищення ефективності економічної діяльності суб’єктів енергетичного сектору та ефективності використання енергоресурсів суб’єктами господарювання і загалом суспільством. Саме тому серед пріоритетних для дослідження ринків у 2016 році, Комітетом визначено ринки бензинів, газу, дизельного пального та електричної енергії.

Міжнародні партнери запевнили керівництво Антимонопольного комітету у всебічній підтримці для подальшого вдосконалення діяльності Комітету на основі найкращих та дієвих механізмів європейських практик.

 

версія для друку