українська російська англійська
Мінрегіон запропонує до 50% відшкодування за комплексну термомодернізацію будівель, - Геннадій Зубко
04.02.2016 | 15:41
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Мінрегіоном готуються зміни до плану проведення заходів з термомодернізації, які дозволять покращити умови компенсації «теплих» кредитів та ефективніше використовувати кошти. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на брифінгу в четвер.

«За умови проведення комплексної  термомодернізації будівлі – встановлення індивідуального теплового пункту, утеплення стін, заміни вікон, ремонту даху – ми будемо пропонувати до 50% компенсації «теплого» кредиту», - пояснив Геннадій Зубко.

Урядовець наголосив, що Мінрегіоном  спільно з Урядом Німеччини розроблена концепція створення Фонду енергоефективності, який наповнюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, донорів. За його словами, у цю модель включено можливість спрямовувати зекономлені  від субсидій кошти в результаті проведення енергоефективних заходів. «Модель пропрацьовано разом з ЄС, і ми сподіваємось залучити кошти міжнародних донорів», - сказав він.

«Наше завдання на цей рік сформувати методичний посібник з проведення утеплення будинків. Ми запропонуємо також типові проекти утеплення для серійних багатоповерхівок. Але для цього потрібно прийняти Закон «Про енергоефективність будівель», розроблений згідно з Директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС»,  - розповів Геннадій Зубко.

 

версія для друку